Lands of Lore

Lands of Lore: Throne of Chaos

Lands of LoreLands of Lore je výborný RPG/dungeon s nádhernou kreslenou grafikou, úžasnou atmosférou a skoro dokonalou hrateľnosťou. Kráľ Richard musí čeliť temnej armáde kúzelníčky Scotie, na pomoc si musí vybrať jedného zo štyroch hrdinov aby ju zastavil. Začínate na hrade Gladstone, kde si vypočujete príhovor kráľa ktorý vám dá prvé rozkazy a hra sa môže začať...

Niečo viac o hre Lands of Lore...


Môj herný čas?
- pri prvom spsutení som hneď hral niekoľko hodín...

Prešiel som hru?
- hru sa mi prejsť nepodarilo, pretože LOL sa na novších počítačoch nedal spustiť a na mojej 386-ke fungoval iba chvíľu...

Pamätné momenty...
- pred niektorými súbojmi ponúkne hra rozhovor s protivníkom, možete ho napadnúť, utiecť alebo skúsiť oklamať...

Zaujímavosti
- slovenčinu pre túto hru pripravili páni Milan Demovic jr. a Lubos Krutek

Galéria


Lands of Lore Lands of Lore Lands of Lore Lands of Lore

Lands of Lore Lands of Lore Lands of Lore Lands of Lore

Lands of Lore Lands of Lore Lands of Lore Lands of Lore

Recenzia

  Lands of Lore je prvou časťou trilógie a dopadla najlepšia, druhý diel bol graficky výborný ale stále nedosahoval hrateľnosť prvého dielu o treťom sa netreba ani zmieniť, bol to prepadák. Lands of Lore 1 je proste super a ten kto obľubuje dungeony si ho musí aspoň raz zahrať. No a teraz už k hre samotnej. Príbeh začína tým že zlá čarodejnica Scothia objaví vo svojich baniach drahokam ktorý jej umožní brať na seba podobu rôznych osobností. Po vyskúšaní sa rozhodla vyhlásiť vojnu kráľovi a jeho kráľovstvu. Takže kráľ je nútený vybrať hrdinu, ktorý ho zbaví starostí so Scothiou a samozrejme tým hrdinom ste vy.
Na výber máme štyroch hrdinov, každý sa ale hodí na niečo iné tak napríklad:

Michael: čistokrvný bojovník, veľká sila a odolnosť sú jeho výhodou
Akshel: toto je typický mág, v boji slabší ale to dobieha svojou schopnosťou výborne používať kúzla
Kieran: je takpovediac do počtu, ale môžete ho vyskúšať, zvyšuje obtiažnosť
Conrad: univerzálna a všestranná postava

  Keď už máme postavu vybratú, musíme sa dostaviť za kráľom, ktorý nám povie akú úlohu pre neho musíme splniť. Prvá úlaoha je veľmi jednoduchá a spočíva v prinesení náhrdeľníku na hrad Gladstone. Na tomo hrade sa chvíľu zdržíme, môžeme navštíviť predavača zbraní, alebo bylinkára. A asi takto nejak budete postupovať hrou, budete ničiť nepriateľov, nachádzať poklady, tajné skrýše, oslobodzovať uveznených ľudí, stretnete veľa charakterov niektoré vám vo vašom putovaní pomôžu iné nie. Veru, svet v dungeon/rpg hrách býva ťažký. V samotnej hre sa dajú nájsť veci ako lampa ktorá svieti v podzemí, samozrejme musí byť doplňovaná olejom a po páde z veľkej výšky sa môže rozbiť, ďalej je to kompas, prirodzene ukazuje sever a magická kniha do ktorej si zapisujete kúzla.

  Niečo k ovládaniu hry, je veľmi jednoduché a intuitívne, rýchlo vám prejde do krvi. Pohyb družiny je vyriešený veľmi dobre, nerobí skoky dopredu, ako Eye of the beholder, ale plynule sa posunie o jedno políčko ako v Arene. Tak čo sa týka celkového zhodnotenia hry, hra je graficky veľmi príťažlivá, jej hrateľnosť je perfektná.

Video, Gameplay


Komentáre k hre Lands of Lore


blog comments powered by Disqus